Peeling Chemiczny

Głębokie, profesjonalne peelingi stosowane w gabinetach kosmetycznych to przede wszystkim peelingi chemiczne i mechaniczne. Ich możliwości są większe niż możliwości peelingów stosowanych w domu, przede wszystkim ze względu na to, że peeling medyczny może działać na głębokie warstwy skóry. Domowe peelingi działają niestety tylko na sam naskórek i nie są tak skuteczne i głęboko oczyszczające jak peelingi profesjonalne. Nie zapominajmy, że każdy rodzaj skóry potrzebuje raz na jakiś czas złuszczenia i dokładnego oczyszczenia, nawet skóra sucha czy wrażliwa.

Peeling chemiczny  jaki stosuję w moim gabinecie to peeling z użyciem jako substancji złuszczającej i przeciwzapalnej kwasu TCA

Peeling z użyciem kwasu trójjodooctowego (TCA)

Polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu wywołania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Proces ten wiąże się zazwyczaj z kilku-minutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę, niepozostawiającą blizn. Wskazaniem do wykonania peeling TCA są:

zmarszczki, przebarwienia,

rogowacenie starcze,

trądzik grudkowo-krostkowy,

wiotkość skóry,

plamy ,

blizny potrądzikoweświeże,

blizny pourazowe.

Przeciętnie po zabiegu złuszczania, potrzeba 2-3 dni na regenerację. Głębsze peelingi TCA 35-50% np. w przypadku skóry z dużymi znamionami i zmarszczkami wymagają 6-7 dni. U większości  klientów aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać (4-8) zabiegów, co 2-4 tygodnie.

Kontakt

Salon Urody Abacosun

Gdynia ul. Olsztyńska 1

tel.: 881 700 199