Stylizacja Paznokci Metodą Żelową

Zabieg przedłużania paznokci metodą żelową wymaga ostrożności, co oznacza, aby działać tak, aby żel nie rozlał się na skórki. Jeśli żel zostanie prawidłowo nałożony, należy dokonać naświetlania, które powinno trwać od 2 do 3 minut. Paznokieć żelowy powinien składać się z przynajmniej trzech warstw żelu, które powinny być każdorazowo utwardzane za pomocą lampy. Jeżeli żel zostanie prawidłowo nałożony, to czas trwania zabiegu znacznie się skróci. Nie będzie potrzebne dodatkowe opiłowywanie, by pozbyć się jego nadmiaru. Równie ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego żelu. Dostępne są m.in.: żele modelujące, żele nabłyszczające, żele napigmentowane, żele kamuflujące, żele z brokatem.

Najpopularniejsze są żele jednofazowe. Są one wygodne z tego względu, że każda warstwa paznokcia jest przedłużana za pomocą tego samego żelu. Jest to naprawdę wygodne, gdyż na rynku można się również spotkać z metodą trzyfazową, którą wykonuje się – jak sama nazwa wskazuje – za pomocą 3 różnych żeli. Jest ona niezwykle pracochłonna i wymaga skupienia (ważne, żeby nie pomylić kolejności nakładania).

Zanim rozpocznie się sama operacja nałożenia żelu, kosmetyczka powinna: zdezynfekować dłonie lub założyć gumowe rękawiczki, zdezynfekować nam dłonie, usunąć skórki wokół paznokci frezarką lub, po zmiękczeniu, tak zwanym kopytkiem, skrócić paznokcie do odpowiedniej długości, wypolerować paznokcie tak, by stały się matowe,oczyścić i odtłuścić płytkę paznokciową.

Kontakt

Salon Urody Abacosun

Gdynia ul. Olsztyńska 1

tel.: 881 700 199