Mikrodermabrazja Diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest  metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwami poprzez oddziaływanie na naskórek głowicą pokrytą mikrokryształkami diamentu. W ten sposób umiarkowanie usuwamy (ścieramy) martwą warstwę naskórka dzięki czemu w jego podstawowej warstwie dochodzi do wzmożonej produkcji nowych komórek wypychanych do góry aby zastąpić komórki martwe i usunięte. Złuszczanie jest stopniowe i równomierne dlatego nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. . Na samym początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. W niektórych przypadkach istnieje możliwość łączenia mikrodermabrazji z peelingiem chemicznym. Mikrodermabrazja diamentowa działa na różne rodzaje skóry, nawet te najbardziej wrażliwe i jest uważana za metodę bardziej łagodną od złuszczania chemicznego. Przy jej zastosowaniu nie pojawiają się problemy uszkodzeń, przebarwień i zaczerwienienia skóry, występujące zwykle przy peelingu kwasowym. Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka, ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do o dmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji przebarwień, czyszczenia skóry, leczenia trądziku. W terapii nie stosuje się kryształów lub materiałów ściernych, które mogą zanieczyścić środowisko.

Zalety mikrodermabrazji: bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, nie ma ograniczeń wiekowych, zabieg jest bezbolesny, możliwość częstego powtarzania, alternatywa dla osób nietolerujących peeling chemiczny, likwidacja drobnych zmarszczek ,uszkodzeń, zanieczyszczeń, odnowa komórkowa, generalna regeneracja skóry,eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych, przyspieszenie krążenia krwi i limfy.

Wskazania do mikrodermabrazji:trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy), blizny potrądzikowe, łojotok, suchość skóry, zaskórniki, prosaki, rogowacenie okołomieszkowe, rozszerzone pory, blizny, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne skóry, szorstki, zrogowaciały naskórek, rozstępy, odmłodzenie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek, wiotkość skóry, przed zabiegami substancjami aktywnymi (w celu zwiększenia ich skuteczności), generalna regeneracja skóry, atrofia skóry (zanik włókien kolagenowych),

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji: zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka,  zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, zakażenia grzybicze, trądzik różowaty, skóra powiek ,uszkodzenia ciągłości skóry, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (pochodna wit.A)-wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), implanty, rozrusznik serca, stany gorączkowe, ostre procesy zapalne.

Nie ma przeciwwskazań w przypadku: ciąży, menstruacji, skóry opalonej, skóry płytkonaczynionej.

Jak często można stosować mikrodermabrazje diamentową?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

Przed zabiegiem mikrodermabrazji nie są konieczne specjalne zabiegi przygotowujące skórę, jednak na 5 dni przed jej wykonaniem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy. Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.

Jak należy postępować po zabiegu mikrodermabrazji?

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu: unikanie opalania przez pierwsze 48 godzin od zabiegu, unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie (uelastycznia dodatkowo skórę), na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, nawilżanie skóry.

Kontakt

Salon Urody Abacosun

Gdynia ul. Olsztyńska 1

tel.: 881 700 199