IPL

IPL to skrót od angielskiego Intense Pulse Light, co tłumacząc na język polski, oznacza impulsywne źródło światła. Wiele kobiet zmaga się z problemem popękanych naczynek, przebarwień słonecznych, siateczki drobnych zmarszczek. Wszystkie dostrzegamy powolną utratę elastyczności i gładkości skóry. Obecna kosmetologia rozwiązuje powyższe problemy. Laser IPL to urządzenie, które pomaga zlikwidować drobne mankamenty skórne i przywrócić naszej cerze blask.

Co to jest laser IPL?

IPL (ang. Intense Pulse Light) to impulsywne źródło światła. Laser IPL wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które mają różną długość i są rozproszone, emituje promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Długość światła reguluje się pryzmatami nasuwanymi na końcówkę aparatu.Dzięki temu, promienie docierają do różnych warstw skóry i działają kompleksowo. Jednocześnie aktywizują produkcję kolagenu i niszczą włoski, wygładzają zmarszczki, wybielają zaczerwienienia. Laserem IPL przeprowadzany jest  również zabieg laserowego zamykania naczynek. Zabiegi IPL to cała gama różnorodnych czynności. Znajdziemy wśród nich: fotoodmładzanie, redukcję przebarwień, usuwanie naczynek na twarzy, rumienia, likwidację trądziku i rozstępów oraz nadmiernego owłosienia. Inne wskazania do wykonania zabiegu to piegi, rozszerzone pory i posłoneczne zmiany pigmentowe.

 Urządzenie daje możliwość wykonywania niezwykle efektywnych zabiegów zarówno na twarzy, dekoldzie i szyi jak  i na całym ciele. Zabiegi IPL są bezpieczne i nieinwazyjne.

Fotoodmładzanie - jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu, impulsowego światła, do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, w obrębie szyi, dekoltu i rąk.

Efekty zabiegu:

widoczne napięcie i pojędrnienie skory,

ujednolicenie kolorytu twarzy i dekoltu

napięcie skóry w okolicy oczu i uniesienie skóry górnej powieki

zlikwidowanie zmian barwnikowych poprzez ujednolicenie wydzielania nelaniny

obkurczenie zmian naczyniowych

zwiększenie aktywności fibroblastów, uaktywnienie syntezy kolagenu i elastyny.

Fotoepilacja - usunięcie lub znaczna redukcja owłosienia (również włosy jasne).

Zalety i wady zabiegów wykorzystujących IPL

Po zabiegu IPL skóra nie będzie miała od razu idealnego kolorytu. Zabiegi IPL fotoodmładzania skóry mogą spowodowań niewielkie jej zaczerwienienie, które utrzymuje się w pierwszej dobie. Jeżeli pacjentka decyduje się na usuwanie pigmentowych zmian, powinna być przygotowana na to, że początkowo owe zmiany przybiorą intensywny kolor. Jednak w ciągu dwóch tygodni przebarwienia skóry powinny zniknąć. Gojenie cery po zabiegu można przyspieszyć. W skórę należy wcierać preparaty z witaminą K lub arniką (wzmocni to ścianki naczyń krwionośnych).

 Laser IPL może być niebezpieczny dla oczu dlatego podczs zabiegu chronimy je wkładając ciemne okulary. Impulsy świetlne lasera wprawdzie nie są mocne, ale należy zachować szczególną ostrożność w przypadku skóry wrażliwej.

Kontakt

Salon Urody Abacosun

Gdynia ul. Olsztyńska 1

tel.: 881 700 199