Mezoterapia Mikroiglowa

Interwencja chirurga w nasz wygląd nie jest już koniecznością. Sposobów na redukcję zmarszczek i wygładzenie owalu twarzy jest na rynku kosmetycznym co niemiara. Jednym z nich jest liftingująca mezoterapia mikroigłowa.Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej służy przede wszystkim do stymulacji skóry, pobudza ono mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry, a także pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Za pomocą niewielkiej końcówki z igiełkami wprowadza się podskórnie kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra ładnie się odbudowuje, jest gładka, zmarszczki zredukowane, a owal twarzy ulega znacznej poprawie Nowoczesną maszyną można wykonać dwa zabiegi, podstawowy przy użyciu tylko kwasu hialuronowego, a także jego wersję rozbudowaną z zastosowaniem specjalnego preparatu powodującego wypychanie od wewnątrz zmarszczek. Klientki często decydują się na zlikwidowanie tymi sposobami zmarszczek mimicznych np. w okolicach oczu czy ust.  Najlepiej wykonać 10 zabiegów w serii, ale już jeden daje widoczne efekty. W zależności od rodzaju skóry, zabiegi powtarzamy co 5-10 dni, a po zakończeniu serii  raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Częstotliwość wizyt w gabinecie kosmetycznym uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry. Bardziej zaniedbana i zniszczona będzie potrzebowała więcej uwagi.

Z mezoterapii mikroigłowej może korzystać teoretycznie osoba w każdym wieku, jednak najlepiej zdecydować się na zabieg w momencie, kiedy rzeczywiście chcemy poprawić owal twarzy czy zredukować pojawiające się zmarszczki.c Jest  to zabieg liftingujący, więc nie poddajemy się mu, jeśli nie ma co poprawiać.

Mezoterapię mikroigłową stosuje się jedynie na twarz, szyję i dekolt.

Mezoterapia mikroigłowa nie ingeruje chirurgicznie w skórę, a jedynie poprzez drobne nakłucia pobudza ją do pracy. Kwas hialuronowy wygładza cerę, powodując, że wygląda młodziej i promienniej.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej

Jakiekolwiek choroby skóry, nawet te wirusowe w postaci opryszczki, nadmierna ilość brodawek i znamion, stany alergiczne i zapalne skóry uniemożliwiają wykonanie tego rodzaju mezoterapii.  Po zabiegu przez pierwsze 2-3 dni nie można używać do twarzy, szyi i dekoltu preparatów, które są tłuste, np. tłustych kremów czy oliwek. Wykluczone jest także opalanie oraz wizyta na basenie. Należy odżywiać skórę, nakładając na nią np. nawilżające maseczki. W dniu zaraz po zabiegu nie powinno się nakładać na twarz żadnego makijażu. Bardzo rzadko po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry. Zapobiega się temu już w gabinecie, nakładając specjalne maseczki. Na ogół na drugi dzień można już iść do pracy, nie obawiając się, że skóra będzie mocno zaczerwieniona i nieatrakcyjna dla oka kolegów i koleżanek. Zabiegowi można się poddać będąc w ciąży, a także w trakcie menstruacji.

Kontakt

Salon Urody Abacosun

Gdynia ul. Olsztyńska 1

tel.: 881 700 199